Anasayfa Anasayfa > MTSK Öğretmenleri > Direksiyon ( Usta Öğretici ) Öğretmeni
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DİREKSİYON USTA ÖĞRETİCİSİ HAKKINDA ÖNEMLİ NOT

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group

K.Tarihi: 01 Jan 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ukadaforums Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: DİREKSİYON USTA ÖĞRETİCİSİ HAKKINDA ÖNEMLİ NOT
    Gönderim Zamanı: 07 Jul 2011 Saat 1:50pm

DİREKSİYON USTA ÖĞRETİCİSİ VE TRAFİK ÖĞRETMENİ OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR LÜTFEN AŞAĞIDA Kİ NOTU DİKKATLİCE OKUYUNUZ

Direksiyon Usta Öğreticiliği, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmenliği hakkında internet ortamında, yeterli ve açık bilgi olmaması sebebiyle, ihtiyacı olan herkese yardımcı olmak için, sitemde konu hakkında bilgiler veriyorum. Ben kendim bu kursları açmıyorum. Kursları açmak, eğitim ve sertifika verme yetkisi sadece Milli eğitimdedir. Milli eğitim Müdürlüklerinin dışında verilen eğitim ve sertifikaların geçerliliği yoktur.

Direksiyon Usta Öğreticiliği, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmenliği Kurslarını Her ilin İl Milli Eğitim Müdürlükleri yapıyor. Kursların açılmasına da o ilin Milli Eğitim Müdürlüğü karar veriyor. Yine 2008 Yılından beri İli Milli Eğitim Müdürlüklerine Bağlı Halk Eğitim Merkezlerinde de bu kurslar Milli Eğitim Müdürlüklerinin Denetimlerinde açılmaya başlandı.

Kurslar açılmadan yaklaşık bir ay önce İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin Resmi web. sitesinden duyuruları yapılıyor. Bizimde haberimiz olduğu zaman, bu duyuruyu sitemizden yayınlıyoruz.

Sizler de kendi yaşadığınız ilin il milli eğitim müdürlüğünün resmi web. sitesinden takip edebilirsiniz. Bizim de her hangi bir ilin, bu konuda kurs açılma tarihlerini önceden bilme şansımız yok. Bu yüzden bu konuyla ilgili olarak Telefon açmamanızı rica ederim.

Direksiyon Usta Öğreticileri, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmenleri; Ders ücretli veya kadrolu olarak Sürücü kurslarında çalışabilirler. Ders ücretli olarak, haftasonları tam gün çalışan bir Direksiyon Usta Öğreticisi, Bir günlük çalışma sonunda ortalama 35 / 50. TL ücret alır. Trafik Öğretmenleri 2 saat ders sonunda genellikle 30 / 40 TL. ücret alırlar.

Kadrolu çalışan Direksiyon Usta Öğreticileri ve Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmenleri Aylık ortalama 600 ila 900 TL arasında ücret alırlar. Kadrolu demek; Sabah 8, akşam 8:30 ve haftada bir gün izinle bir ay çalışma demektir.

UKADA / Ufuk Küçükali Direksiyon Akademisi tarafından bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla yayınlanmıştır.

HAYATINIZIN,  HER KARESİNDE SAĞLIK, MUTLULUK VE BAŞARI DİLEKLERİMLE;

İşletme Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Makine Teknik Mezunu

Milli Eğitim Bakanlığından Sertifikalı Direksiyon, Motor, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmeni

İleri (Güvenli ve Ekonomik) Sürüş, Park Etme Teknikleri  ve Satış Sonrası Hizmetler/Garanti Uzmanı

Kadıköy Kuşdili Sürücü Kursu / Ufuk KÜÇÜKALİ Direksiyon Akademisi Eğitim Uzmanı

Türkiye’ nin ilk Direksiyon ve Trafik Eğitim Kochu

Ufuk KÜÇÜKALİ

Yukarı Dön
ukadaforums Açılır Kutu Gör
Admin Group
Admin Group

K.Tarihi: 01 Jan 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ukadaforums Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Jun 2012 Saat 4:10pm
Teşekkürler
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63